Rodinný dům, Markoušovice

„Jsme spokojeni: Díky PORFIXu jsme si zhmotnili náš sen“
Rodinný dům, Markoušovice

Popis realizace

Nikdy není pozdě začít znovu. Šedesátiletí manželé si tohle rčení vzali k srdci a rozhodli se na pomyslná stará kolena začít doslova na zelené louce. Dnes bydlí Květa a Jiří Píchovi v domě s garáží, velkou dílnou a krytým stáním. Po prodeji domku v Ostravě si nechali postavit novostavbu nedaleko Krkonoš. Život v obci Markoušovice si nemohou vynachválit. Stejně jako rychlost, s jakou byl dům připraven k nastěhování.

„Mile mě překvapilo, jakým tempem stavba rostla. Hrubá stavba byla hotová za 3 týdny, stěhovali jsme se po 9 měsících. Díky tomu, že PORFIXové tvárnice mají velký objem, rostl náš dům před očima,“ říká Jiří Pícha.

Než se pro pórobetonové tvárnice PORFIX rozhodli, promýšleli výhody a nevýhody jiných stavebních materiálů. „Cihla je tříštivá, dřevostavba se zdá fajn, ale dlouho zraje a manželce se nelíbila malá okna a malé prosvětlení. Podle recenzí, které jsme si ověřili, jsme nakonec došli k závěru, že ideálním materiálem pro naši stavbu bude PORFIX,“ vzpomíná majitel domku.

Zvolili PORFIX 500 Premium, protože je masivní a není potřeba ho zateplovat. Chválí si také kvalitně provedený výpočet spotřeby stavebního materiálu a tedy minimální odpad. Původně plánoval Jiří Pícha investovat ušetřené finance do motorky. Jak to dopadlo, vysvětluje ve videu.

Objekt:

Rodinný dům

Lokalita:

Markoušovice