Pizzerie Kuželna Trutnov

„Splnil jsem si sen - i díky PORFIXu, říká majitel pizzerie.“
Pizzerie Kuželna Trutnov

Popis realizace

Původní plány byly trochu jiné, nicméně majitel dnes již fungující Pizzerie Kuželna Trutnov je nakonec velmi spokojený. Objekt, který zrekonstruoval s použitím PORFIXu, je stylový, uvnitř zároveň nepoznáte, že sedíte jen pár metrů od silnice první třídy. V pizzerii Davida Suka vás čeká klid, teplo a výborná kuchyně.

„Původní záměr byl vytvořit pizzerii s restaurací a slušnou vinotékou, nakonec se budova postavila o patro vyšší, je tady penzion a přístavba, která slouží jako nebytový prostor pro provozování lékárny,“ popisuje majitel s tím, že rekonstrukci provázelo několik překvapení. Původní dokumentace například pracovala se stavebním materiálem, který se ukázal jako nepříliš vhodný. „Během stavby jsme začali řešit spoustu nestandardních situací, mimo jiné křivé stěny v původní stavbě, museli jsme přistoupit na jakousi improvizaci a jako nejlepší vhodný materiál se nám jevil PORFIX. Hlavně tam, kde jsme potřebovali navázat zbytky svislých konstrukcí na novou stavbu, se osvědčil jako skvělý, flexibilní materiál. Dá se bezvadně opracovávat, je relativně lehký a nabízí perfektní možnosti využití,“ říká David Suk.

Oceňuje také výborné tepelně-izolační vlastnosti PORFIXu i jeho schopnost tlumit zvuky zvenku. Jedním z důležitých faktorů, které při volbě zohledňoval, byla i cena. „ Při porovnání s podobnými materiály jsme se dostali o řád níže,“ uvádí D. Suk. Zároveň chválí kalkulačku pro výběr spotřeby stavebního materiálu na webu PORFIXu. „Díky realizaci tohoto projektu se mi splnil sen – práce mě začala zase bavit,“ usmívá se majitel trutnovské pizzerie.

Objekt:

Komerční stavba

Lokalita:

Trutnov