Nejdůležitější je dům dobře založit

„V Bojišti si chválí služby i materiál PORFIXu“
Nejdůležitější je dům dobře založit

Popis realizace

Na poměrně větrném, otevřeném prostranství v trutnovské části Bojiště vyrostl během 2 měsíců nový rodinný dům. Pro bungalov s podlahovou plochou 300 m2 zvolili majitelé tvárnice PORFIX 500 Premium, především z důvodu vynikajících tepelně-izolačních vlastností a snadné opracovatelnosti. Jak říká stavbyvedoucí, jde o stavební materiál vyšší hmotnosti (oproti například tvárnicím PORFIX 300), který ale není potřeba zateplovat. Hrubou stavbu včetně věnců zvládla parta 5 zedníků s tím, že založení nechali na odbornících z PORFIXu.

„Je lepší si na tu první řádku někomu říct. Založení domu je nejzákladnější, je potřeba proměřit úhlopříčky, zachovat rovinu. Když to neuděláte, bude vás to zlobit ve všech řádkách,“ říká stavbyvedoucí Stanislav Vyhlíd. Chválí také zapůjčení pily, které PORFIX nabízí.

Majitelé využili i výpočet spotřeby materiálu. Díky němu nemuseli řešit nedostatečné nebo nadbytečné množství, po stavbě jim zůstala jen malá hromádka odřezků. „S PORFIXem se mi stavělo dobře. Je to rychlé, jednoduché, potřebujete jenom pilu, kterou vám půjčí, uděláte si úhly, nemáte žádný odpad. Když přijde další zákazník, že si PORFIX pro svůj dům vybral, rád z něj budu zase stavět,“ směje se S. Vyhlíd.

Objekt:

Rodinný dům

Lokalita:

Trutnov