Rodinný dům

Jiří Macháček

„Za dva týdny jsme byli pod střechou“
Objekt
rodinný dům
Lokalita
Sokoleč
Popis

Obec Sokoleč najdete nedaleko lázeňského města Poděbrady. Většina ze stávající tisícovky obyvatel bydlí ve vlastních rodinných domech. Není tedy divu, že podobný sen měl i čtyřiatřicetiletý Jiří Macháček. Základy svého budoucího domova položil na podzim roku 2016. Neuběhl ani měsíc, a barák byl pod střechou.

„Náš pozemek je rovný, s moc pěkným okolím, v klidné části obce. O tom, jak bude dům vypadat, kolik místností potřebuji a kam chci orientovat vchod, jsem měl jasno poměrně rychle,“ vzpomíná J. Macháček. S vlastním projektem v kapse začal přemýšlet o dodavateli stavebního materiálu. Co nakonec rozhodlo, že zvolil PORFIX? Příznivá cena a snadná manipulace s tvárnicemi. Před koupí si byl pórobetonové bloky obhlédnout ve stavebninách. A samozřejmě se radil se zkušenějšími příbuznými a kolegy v práci.

Pan Macháček stavěl svépomocí, částečně využil služeb profesionálních řemeslníků. „Byl jsem velmi překvapen, jak rychle vyrostla hrubá stavba. V podstatě během dvou týdnů byl dům pod střechou,“ říká s tím, že k nastěhování byla nemovitost připravena za rok.

V Sokolči je tak o další splněný sen navíc. Přízemní bungalov se sedlovou střechou dnes obklopuje upravená zahrada.